Δωρεές βιβλίων στο Σχολείο!

Η Δανειστική Βιβλιοθήκη του σχολείου μας εμπλουτίστηκε με καινούρια βιβλία από δωρεές.
Συγκεκριμένα, ο Σύλλογος Μηθυμναίων Αθήνας «Η Μήθυμνα» πρόσφερε έναν αξιόλογο αριθμό βιβλίων, που επιλέχθηκαν με βάση τις παιδαγωγικές ανάγκες και τα ενδιαφέροντα των μαθητών αλλά και τον εμπλουτισμό των γνώσεων των δασκάλων και ήδη προτιμούνται από τα παιδιά.
Επίσης, η συμπατριώτισσά μας κ. Αικατ. Γρηγορίου επέλεξε να προσφέρει στο σχολείο, αντί στεφάνου, στη μνήμη του αείμνηστου συντοπίτη μας Χαράλαμπου Χατζητάκη, σύγχρονα βιβλία με σπουδαία κοινωνικά μηνύματα .
Χαιρόμαστε πολύ που οι Μολυβιάτες έχετε πάντα στο νου σας το σχολείο του χωριού σας και είμαστε σίγουροι ότι θα συνεχίσετε να προσφέρετε στην κάλυψη των αναγκών του. Η Διευθύντρια, οι δάσκαλοι και, βέβαια, οι μαθητές και οι μαθήτριες σας ευχαριστούν από καρδιάς!