Επαναλειτουργία Σχολείου ΙΙ

Αγαπητές/οί, οι οδηγίες που λάβατε προ ημερών θα ισχύσουν, αφού μας διευκρινιστεί η ισχύς του ΠΔ79/1-8-17, που προβλέπει την αποχώρηση στις 13:15 και της ΚΥΑ Αριθμ. ΔΙα/ΓΠ.οικ. 969/2021 ΦΕΚ 23/Β/7-1-2021 για εκ περιτροπής προσέλευση και αποχώρηση, τα οποία έρχονται σε αντίθεση. Δηλαδή, μέχρι την έκδοση πράξης που τροποποιεί νομοθετικά ορθά όσα το Προεδρικό Διάταγμα ορίζει, ισχύουν τα παλαιά κλασικά ωράρια προσέλευσης 8-8:15  και μπορούμε να λειτουργούμε με τον τρόπο που ανακοινώσαμε αλλά αποχώρηση νωρίτερα από τις 13:15 δεν μπορεί προς το παρόν να πραγματοποιηθεί. Λόγω της πρωινής ζώνης καλό είναι να υπάρχει έγκαιρη προσέλευση, που συνήθως υπάρχει, ενώ κατά την αποχώρηση προσπαθείτε να μην συνωστίζεστε, κυρίως στην κάτω είσοδο του σχολείου, προσερχόμενοι/ες χωρίς βιασύνη και τηρώντας αποστάσεις, μέτρα προστασίας και ευγένειας. Ευχαριστούμε! Καλή Χρονιά!