Διδακτική Επίσκεψη στην Δημόσια Βιβλιοθήκη Δράμας

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ ΔΡΑΜΑΣ | Κατηγορία Διδακτικές Επισκέψεις | , στις 06-03-2019

Σήμερα το σχολείο μας επισκέφθηκε την Δημόσια Βιβλιοθήκη Δράμας όπου οι μαθητές ενημερώθηκαν για τον τρόπο λειτουργίας και οργάνωσής της αλλά και τα προνόμια που αποκτούν όταν γίνουν μέλη. Παράλληλα η Διευθύντρια της Βιβλιοθήκης μας ξενάγησε σε όλους του χώρους του τριώροφου κτιρίου όπως την αίθουσα του παιδικού βιβλίου, την αίθουσα όπου φυλάσσεται το αρχείο των εφημερίδων αλλά και το στούντιο ηχογράφησης. Στο τέλος οι μαθητές έπαιξαν ένα άκρως ενδιαφέρον και διασκεδαστικό παιχνίδι ρυθμού και συνεργασίας. Ευχαριστούμε πολύ τους υπεύθυνους της Δημόσιας Βιβλιοθήκης Δράμας για την υποδοχή και ευελπιστούμε για μια μελλοντική εκπαιδευτική δράση από κοινού.