Εορταστικές Εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ ΔΡΑΜΑΣ | Κατηγορία Γιορτές | , στις 25-03-2018

Τιμώντας όπως κάθε χρόνο τους εθνικούς ήρωες και την Επανάσταση του Γένους το 1821, διοργανώσαμε και φέτος μια πλούσια γιορτή στο σχολείο μας. Οι τάξεις της Α’-Β’ απήγγειλαν ποιήματα για την Ελευθερία ενώ οι μαθητές της Γ’-Δ’ τάξης πήραν μέρος σε δύο θεατρικά. Τέλος, οι μαθητές της Ε’-Στ’ τάξης δραματοποίησαν το ποίημα του Αριστοτέλη Βαλαωρίτη «Ο βράχος και το κύμα». Η γιορτή μας πλαισιώθηκε από ξεχωριστά τραγούδια και πλήθος γονέων έδωσε για άλλη μια φορά το παρόν.