Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2018

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ ΔΡΑΜΑΣ | Κατηγορία Αγωγή Υγείας | , στις 19-01-2018

Όπως και πέρσι έτσι και φέτος το σχολείο μας συμμετέχει στον Διαγωνισμό για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου για το έτος 2018. Με αφορμή τον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου την Τρίτη 6 Φεβρουαρίου 2018 οι μαθητές παρακολούθησαν παρουσιάσεις με θέμα την ασφάλεια στο διαδίκτυο και αφού χωρίστηκαν σε ομάδες ζωγράφισαν και σχεδίασαν εικονογραφημένες ιστορίες σχετικές με το θέμα του Διαγωνισμού “Αρχαία Ελλάδα και Διαδίκτυο”. Το Δημοτικό Σχολείο Μικρόπολης είναι η 2η χρονιά που συμμετέχει στο Διαγωνισμό για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου ενώ παράλληλα, για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά παραμένει Υποστηρικτής της “Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου “.