“Αθλούμαι-Χαράζω το Μέλλον”

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ ΔΡΑΜΑΣ | Κατηγορία Σημαντικές Ημέρες | , στις 02-10-2017

Το φετινό σύνθημα της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού ήταν “Αθλούμαι-Χαράζω το Μέλλον”.Σε αυτό το πλαίσιο διοργανώθηκαν και φέτος αθλητικές δράσεις και εκδηλώσεις από το σχολείο μας με την συμμετοχή όλων των μαθητών. Συγκεκριμένα παίξαμε παιχνίδια όπως βόλεϋ, χαντ μπολ, διαδρομή με εμπόδια ενώ παράλληλα ζωγραφίσαμε την ολυμπιακή φλόγα και συζητήσαμε για το πανανθρώπινο νόημα των Ολυμπιακών Αγώνων. Επίσης, κάθε μαθητής έφτιαξε το μετάλλιό του από πηλό το οποίο διακοσμήσαμε με φιγούρες από αγωνίσματα και στο τέλος τα βάψαμε χρυσά. Όλες οι αθλητικές δράσεις που πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας έγιναν σε συνεργασία με όλους του εκπαιδευτικούς.

IMG_1276 IMG_1275 IMG_1274 IMG_1273 IMG_1272 IMG_1271