ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Την ΠΕΜΠΤΗ  14/6/2024 οι μαθητές/τριες όλων των τάξεων αποχαιρέτησαν τη φετινή σχολική χρονιά, αποχαιρέτησαν τα παιδιά της Στ΄τάξης και θέλησαν να υποδεχτούν το καλοκαίρι με μια όμορφη γιορτή. Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που για ακόμη μια φορά μας στήριξε προσφέροντας ένα καταπληκτικό μπουφέ-catering για όλους μας! Παρουσιάστηκαν μουσικοχορευτικά σχήματα (chair dance), τραγούδια, παραδοσιακοί χοροί, από όλη την Ελλάδα, χορούς από Αλβανία (valle cosovare) , το vals των χαμένων ονείρων με την ΣΤ`τάξη, και ένα αποχαιρετιστήριο ΚΑΡΑΟΚΕ (ΑΧ ΕΛΛΑΔΑ ΣΑΓΑΠΩ).Eπίσης παρουσιάστηκε το θεατρικό-μουσικό-χορευτικό έργο με το Ζεϊμπέκικο της Ευδοκίας << Η Παρεξήγηση>> μουσική του Μ. Λοϊζου.

Καλό καλοκαίρι σε όλους!!! Καλή αρχή στα παιδιά της Στ΄τάξης στο νέο τους ξεκίνημα, στο Γυμνάσιο!!!