Αρχική » ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ » Επίσκεψη του κυρίου Χρυσικόπουλου στο σχολείο μας!

Επίσκεψη του κυρίου Χρυσικόπουλου στο σχολείο μας!

Την Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου 2022, στο σχόλασμα των μαθητών, επισκέφθηκε το σχολείο μας ο κύριος Σπύρος Χρυσικόπουλος, ο οποίος κατάφερε να ολοκληρώσει με επιτυχία το κολυμβητικό εγχείρημα Ρόδος – Καστελλόριζο σε 64 ώρες. Ο κύριος Χρυσικόπουλος έφτασε στο νησί μας έχοντας διανύσει μια απόσταση 130 χιλιομέτρων κολυμπώντας!

Μοιράστηκε με τα παιδιά την εμπειρία του, απάντησε στις ερωτήσεις τους και παίξανε ένα παιχνίδι που είχε οργανώσει μαζί με τον ολοκληρωμένο πάροχο ενέργειας nrg. Στόχος του παιχνιδιού ήταν να ενημερώσει τα παιδιά για την προστασία του περιβάλλοντος και για το τι μπορεί να κάνει ο καθένας από εμάς ξεχωριστά, ώστε να μειώσει το οικολογικό αποτύπωμά του και να συμβάλει στην προστασία του πλανήτη μας. Στο τέλος, μοιράστηκαν συμβολικά δώρα στα παιδιά. Η δράση πραγματοποιήθηκε στον προαύλιο χώρο του σχολείου και συμμετείχαν πέρα από το Δημοτικό, το Νηπιαγωγείο και το Γυμνάσιο και Λύκειο Μεγίστης. Η εκδήλωση καλύφθηκε από τον τηλεοπτικό σταθμό Alpha.

20221113 190943