Αρχείο ημέρας 2 Απριλίου 2015

Πασχαλινές λαμπάδες με άρωμα Βόρειας Ελλάδας!

Μια μέρα πριν μας αποχαιρετήσει ο Μάρτιος, βρέθηκε κοντά μας από το βορειότερο άκρο της Ελλάδας, την Ορεστιάδα , η κα Χαραλάμπους Μαρία, η οποία ετοίμασε μαζί με τους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τους γονείς τους πανέμορφες πασχαλινές λαμπάδες. Έχοντας πολλή φαντασία και καλή διάθεση το αποτέλεσμα ήταν πραγματικά εντυπωσιακό.

Στη συνέχεια παρακολουθήσαμε την θεατρική παράσταση «Το μεγάλο μας τσίρκο» του Καμπανέλι Ιάκωβου από το ΚΘΒΕ. Ευχαριστούμε πάρα πολύ το Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος (ΚΘΒΕ) για το υπέροχο θέαμα, που παρακολουθήσαμε. Ιδιαίτερα ευχαριστούμε την κυρία Μαρία για την άψογη συνεργασία μας και όλα αυτά που συνεχίζει να προσφέρει στο σχολείο μας και τους μαθητές μας.

Κατασκευάζοντας λαμπάδες
Με τις λαμπάδες μας και την κυρία Χαραλάμπους Μαρία
Η νηπιαγωγός Πλύγκου Αγγελική, η διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου Λιάκου Βασιλική, η κυρία Χαραλάμπους και η δασκάλα Παπαοικονόμου Βασιλική
Διαβάζοντας την επιστολή από το ΚΘΒΕ