Αρχείο ημέρας 8 Οκτωβρίου 2012

ΕΠΙΣΚΕΨΗ Σ.Ε.Κ.Ε.Λ. και ΛΕΣΧΗ ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ

Μέλη του Σ.Ε.Κ.Ε.Λ. και της Λ.Κ.Λ., παρέα με τους/τις μαθητές/τριες, τους γονείς και τις εκπαιδευτικούς
Παραδοσιακοί χοροί από τους/τις μαθητές/τριες του σχολείου. Συνοδεύει η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής Ιωαννίδου Ανατολή
Αναμνηστική φωτογραφία στο σχολείο

Την τιμή και τη χαρά είχαμε να υποδεχτούμε στο νησί μας τα μέλη του Σ.Ε.Κ.Ε.Λ. (Συνδέσμου Εφέδρων Καταδρομέων Επαρχίας Λεμεσού) και τα μέλη της Λέσχης Καταδρομέων Λάρισας.

Η ομάδα έφτασε στο νησί με Κυπριακό κρουαζιερόπλοιο.

Στο λιμάνι τους καλωσορίσαμε, απενεμήθηκαν τιμητικές πλακέτες και οι μαθητές/τριες χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς. Έπειτα, επισκέφτηκαν το σχολείο όπου και τους ξεναγήσαμε.

Σκοπός της επίσκεψής τους, εκτός από το να δωρήσουν στο σχολείο μας ένα κλιματιστικό και δυο ψυγεία, ήταν να ενισχύσουν με τη φυσική τους παρουσία το νησί.

Τους ευχαριστούμε όλους και ευχόμαστε να τους έχουμε ξανά σύντομα κοντά μας.