ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ

Μάι 202317

untitled Την Πέμπτη 6 Απριλίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας γιορτή για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικής Λογοτεχνίας. Οι μαθητές και οι μαθήτριες παρουσίασαν κατασκευές, βιβλία, απήγγειλαν ποιήματα, τραγούδησαν τραγούδια, που προάγουν την αγάπη για το λογοτεχνικό βιβλίο.

1685439449209

από κάτω από: Γενικά| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ

Τα σχόλια είναι κλειστά.

ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣΤΑΝΛΗ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

1698920467651

Το σχολείο μας βρίσκεται στο βορειοανατολικό τμήμα της πόλης της Κομοτηνής. Ονομάστηκε Μάστανλη, επειδή στα 1910 οι πρώτοι κάτοικοι της γειτονιάς ήρθαν από την ομώνυμη περιοχή της Βουλγαρίας.

Το σχολείο λειτουργεί με δίγλωσσο πρόγραμμα, στην  ελληνική και τουρκική γλώσσα, ενώ  διδάσκονται και τα Αγγλικά ως ξένη γλώσσα.

Στον χώρο του σχολείου λειτουργεί και  τζαμί, όπου προσεύχονται οι μουσουλμάνοι κάτοικοι της γειτονιάς.

Χάρτης και πλήρη στοιχεία του σχολείου