recycleandwin

Ο Δήμος Αλεξανδρούπολης επιβραβεύει τους πολίτες και τα σχολεία που συμμετέχουν ενεργά στην ανακύκλωση με τρόπο εύκολο και γρήγορο!

Δείτε πως!

Αρχικά μπαίνουμε στην πλατφόρμα ανακύκλωσης www.recycle-win.gr ή κατεβάζουμε την εφαρμογή για κινητά “Recycle-win”

Δημιουργούμε Λογαριασμό και στη συνέχεια είμαστε έτοιμοι να κερδίσουμε πόντους με τους παρακάτω τρόπους:

• Ανακυκλώνω, το δηλώνω στην καρτέλα «Ανακύκλωσε» και… ΚΕΡΔΙΖΩ ΠΟΝΤΟΥΣ!
  • Ενημερώνομαι διαβάζοντας χρήσιμα άρθρα για την ανακύκλωση στην καρτέλα «Παίξε & Κέρδισε» και… ΚΕΡΔΙΖΩ ΠΟΝΤΟΥΣ!
  • Μετακινούμαι με την Δημοτική Συγκοινωνία, το δηλώνω σκανάροντας το qr code που υπάρχει σε κάθε λεωφορείο και… ΚΕΡΔΙΖΩ ΠΟΝΤΟΥΣ!

Πιο συγκεκριμένα:

• Κατεβάζουμε την εφαρμογή για κινητά “Recycle-win”
  • Μετακινούμαστε με τη δημοτική συγκοινωνία, σκανάρουμε το QR Code που υπάρχει σε κάθε όχημα μέσω του QrCode scanner της εφαρμογής και κερδίζουμε πόντους
  • Εξαργυρώνουμε σύμφωνα με τις οδηγίες του προγράμματος “Πώς Λειτουργεί”

Και τώρα, τι μπορώ να κάνω με αυτούς τους πόντους?

• Μπορώ να τους εξαργυρώσω με ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ στα τοπικά εμπορικά καταστήματα που έχουν εγγραφεί στην πλατφόρμα μέσω της καρτέλας «Χρηματικά Έπαθλα» ή
  • Μπορώ να τους ΔΩΡΙΣΩ σε όποιο σχολείο θέλω και να το βοηθήσω να κερδίσει τον Σχολικό Διαγωνισμό “Ανακυκλώνουμε στο Σχολείο 2023 – 2024” μέσω της καρτέλας «Σχολεία»

Έλα κι εσύ στη μεγάλη παρέα του Recycle & Win του Δήμου Αλεξανδρούπολης!

Ανακύκλωσε, Ενημερώσου, Μετακινήσου με την Δημοτική Συγκοινωνία και… ΚΕΡΔΙΣΕ!

Πρόγραμμα Ανακύκλωσης Recycle & Win του Δήμου Αλεξανδρούπολης Με την υποστήριξη της Eco Solutions

#recycle #recyclewin #AXD #alexandroupoli