Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ » ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ 27 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021

Οι μαθητές προσέρχονται στις 08:15 μπαίνουν στις τάξεις τους όπου κάθε τάξη πραγματοποιεί τη γιορτή που έχει προετοιμάσει.

Γίνεται η παράδοση της σημαίας από το Διευθυντή του σχολείου.

Στις 9:40 οι μαθητές αποχωρούν από το σχολείο. Το λεωφορείο για τους μεταφερόμενους μαθητές θα ξεκινήσει στις 10:00.

ΠΕΜΠΤΗ 28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2021

Δε θα πραγματοποιηθεί μαθητική παρέλαση και το σχολείο θα εκπροσωπηθεί στις εκδηλώσεις του Δήμου με τη σημαιοφόρο και τους παραστάτες της 28ης Οκτωβρίου καθώς και από τις δύο μαθήτριες που ορίσθηκαν για την κατάθεση στεφανιού. Οι οχτώ μαθητές-μαθήτριες θα φορούν υποχρεωτικά καθ’ όλη τη διάρκεια των εκδηλώσεων τη μάσκα τους και θα βρίσκονται στο σχολείο την ώρα που θα ορίσει το σχολείο την Τετάρτη.

24/5: Ευρωπαϊκή Ημέρα Πάρκων
    Η Ευρωπαϊκή Ημέρα Πάρκων διοργανώνεται από την Europarc, την Ομοσπονδία των Εθνικών Δρυμών και Πάρκων της Ευρώπης, ενώ η 24η Μαΐου γιορτάζεται ως Ευρωπαϊκή Ημέρα Πάρκων και Εθνικών Δρυμών.
       - Σχετικές αναρτήσεις