Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ » ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-2021

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-2021

Oι εγγραφές των μαθητών-τριών στην Α΄ τάξη   γίνονται από 15-05-2020 μέχρι  30-05-2020.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται οι μαθητές-τριες που γεννήθηκαν το έτος 2014 .

Απαιτούμενα δικαιολογητικά:

1. Αίτηση του γονέα ή κηδεμόνα με εγγραφή όλων των στοιχείων που απαιτούνται(Μπορεί να σταλεί και ηλεκτρονικά στο mail@dim-n-madyt.thess.sch.gr).
  2. Πιστοποιητικό γέννησης(Θα αναζητηθεί από το σχολείο μέσω του πληροφοριακού συστήματος myschool του ΥΠΠΕΘ).
  3. Βεβαίωση παρακολούθησης Νηπιαγωγείου. (Θα την παραλάβουμε από το νηπιαγωγείο μόλις εκδοθεί).
  4. 4. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του-της μαθητή-τριας για τα εμβόλια(φωτοτυπία).
  5. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας. (λογαριασμός ΔΕΗ.ΟΤΕ κ.λ.π.) (φωτοτυπία).
  6. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή(ΑΔΥΜ) (Θα εκδοθεί από το Κέντρο Υγείας Νέας Μαδύτου κατόπιν ραντεβού που θα κλείσουν οι γονείς στα τηλέφωνα 23970-41300 και 23970-41333) και θα δοθεί στο σχολείο μέχρι 15-9-2020.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για την συμμετοχή των παιδιών σας στο ολοήμερο πρόγραμμα πρέπει να συμπληρώσετε τη σχετική αίτηση και να την καταθέσετε ταυτόχρονα με την αίτηση εγγραφής.

Όλα τα δικαιολογητικά μπορεί να στέλνονται στο email του σχολείου, σε διαφορετική περίπτωση  θα πρέπει να κλείνετε ραντεβού στο τηλέφωνο 2397041578.

Παρακαλούμε τους γονείς για την έγκαιρη εγγραφή των παιδιών τους, κάτι το οποίο θα μας βοηθήσει στον καλύτερο προγραμματισμό της επόμενης χρονιάς.

ΑΙΤΗΣ-ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ

ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ-ΤΡΙΑΣ

ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ (1)

1. 27/10/1829: Ο τσάρος Νικόλαος Α αποστέλλει στην Ελλάδα 6.000 τυφέκια και 12 πυροβόλα, προς ενίσχυση του νεοσύστατου ελληνικού στρατού, κατόπιν αιτήματος του Ιωάννη Καποδίστρια.