Ενημέρωση για τη λειτουργία του Σχολείου στις 24 και 25 Μαρτίου 2023

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 24 Μαρτίου θα γίνουν στο Σχολείο οι καθιερωμένες εκδηλώσεις για την επέτειο της Επανάστασης του 1821.

Οι εκδηλώσεις  θα πραγματοποιηθούν εντός του κάθε τμήματος και θα έχουν διάρκεια δύο διδακτικών ωρών.

Οι μαθητές/τριες που παρακολουθούν το Ολοήμερο πρόγραμμα συμμετέχουν στις εκδηλώσεις του Σχολείου κι αποχωρούν με τους άλλους μαθητές, αφού δεν θα λειτουργήσει το Ολοήμερο.

Ως εκ τούτου, η προσέλευση των μαθητών/τριών θα γίνει στις 8.00 – 8.15 π.μ. και η αποχώρηση στις 10.00 π.μ.

Οι μαθητές/τριες που μεταφέρονται με το ΚΤΕΛ θα αποχωρήσουν κι αυτοί στις 10.00 π.μ.

Το Σάββατο,  25 Μαρτίου 2022, οι μαθητές/τριες που θα πάρουν μέρος στην παρέλαση θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο μπροστά από το «KAFE STATION» στις 11.40 π.μ., ενώ μετά το πέρας της παρέλασης θα βρίσκεται ο Υποδιευθυντής του Σχολείου κ. Μελάς Βασίλειος στον χώρο του Σχολείου, απ΄ όπου μπορείτε να παραλάβετε τους/τις μαθητές/τριες, εφόσον το επιθυμείτε.

Για τους/τις μαθητές/τριες που μεταφέρονται με μισθωμένο όχημα, το πρωί του Σαββάτου θα αναχωρήσουν από Τραχειά στις 10.45 π.μ., από Αδάμι στις 11.05 π.μ., από Σπηλεία στις 11.00 π.μ. και από Κορώνι στις 11.10 π.μ..

Το μεσημέρι, η αναχώρηση των λεωφορείων θα γίνει από τη στάση κάτω από το Σχολείο στις 1.00 μ.μ.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου