Νέα βιβλία για τη σχολική μας βιβλιοθήκη

Σήμερα είχαμε νέες αφίξεις στη σχολική μας βιβλιοθήκη. Ο οργανισμός Library4all, παράρτημα Ελλάδας , ο οποίος από τον Σεπτέμβρη του 2013 προσφέρει βιβλία σε σχολικές βιβλιοθήκες και δίνει τη δυνατότητα σε χιλιάδες παιδιά να ταξιδέψουν στις σελίδες τους, ανταποκρίθηκε στο αίτημα του Σχολείου μας και μας έστειλε ένα κιβώτιο με θησαυρό. Παιδικά βιβλία , γραμμένα άλλα στα  ελληνικά κι άλλα στα αγγλικά, που στα χέρια των παιδιών μας θα γίνουν καράβια που θα τα ταξιδέψουν σε μέρη ονειρεμένα.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε από καρδιάς τους ανθρώπους που υποστηρίζουν τη δράση του Library4all και στην Ελλάδα, για την ευκαιρία που δίνουν στους μαθητές και στις μαθήτριες του Σχολείου μας να γνωρίσουν νέες εμπειρίες μέσα από τις σελίδες των νέων τους βιβλίων.

IMG 20230316 102458  IMG 20230316 102913 1