bibli 1
  1. Την   Τετάρτη 07 Νοεμβρίου 2018 όλα τα Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία θα παραμείνουν κλειστά , λόγω εκλογικών διαδικασιών για την ανάδειξη εκπαιδευτικών υπηρεσιακών συμβουλίων.
  2. Τη Δευτέρα  5 Νοεμβρίου 2018 ξεκινά η λειτουργία της Σχολικής Βιβλιοθήκης του Σχολείου μας. Οι μαθητές – μαθήτριες θα μπορούν να δανειστούν εξωσχολικά βιβλία και να συμμετέχουν σε εκπαιδευτικές δραστηριότητες με τη βοήθεια της  υπεύθυνης εκπ/κού κ. Κανέλλου Γ. και των εκπαιδευτικών των τμημάτων. Η Βιβλιοθήκη , η οποία  λειτουργεί σε ξεχωριστή αίθουσα ,  διαθέτει 1369 τίτλους βιβλίων και αναμένεται να εμπλουτιστεί με τουλάχιστον 200 νέους , σύμφωνα με τις προτάσεις των παιδιών μας.  Στο χώρο της  θα φιλοξενούνται εκπαιδευτικά προγράμματα φιλαναγνωσίας και εκδηλώσεις με τη συμμετοχή προσωπικοτήτων της Τέχνης και του Πολιτισμού.

Λυγουριό, 02/11/2018

Η Δ/ντρια του Σχολείου