Εκπαιδευτική τηλεόραση: Έναρξη μαθημάτων για παιδιά δημοτικού από την ΕΡΤ2

Σας γνωστοποιούμε πως το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων υλοποιεί από τη Δευτέρα 30/3/2020 και καθημερινά στις 10πμ, δράση εξ αποστάσεως διδασκαλία μαθημάτων Δημοτικού, από τη συχνότητα της ΕΡΤ2, προκειμένου να ενισχυθεί η επαφή των μαθητών με το μαθησιακό περιβάλλον και την εκπαιδευτική διαδικασία.

Σχετικός σύνδεσμος

Μια επιλογή για εποικοδομητική απασχόληση!!!

Δημοσιεύθηκε στην Διάφορα. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.