Υπενθύμιση Άμεσης Δημιουργίας: α) e-mail Γονέων για Επικοινωνία και β) e-mail Μαθητών στο sch.gr!!!

Αγαπητοί γονείς,

Με προηγούμενες ανακοινώσεις σας ενημερώσαμε για την αναγκαιότητα δημιουργίας: α) e-mail κηδεμόνα για επικοινωνία με το σχολείο και β) e-mail (λογαριασμού) στο δίκτυο του sch.gr για όλους τους μαθητές,  προκειμένου να συμμετέχουν στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση μέσω αυτού, σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Δυστυχώς, μέχρι τώρα, ένας μεγάλος αριθμός κηδεμόνων μαθητών του σχολείου μας, δεν έχει ανταποκριθεί στην αποστολή e-mail επικοινωνίας με το σχολείο, αλλά και στην αποστολή του λογαριασμού του μαθητή στο sch.gr. Επίσης, από τους κηδεμόνες που έχουν δημιουργήσει e-mail επικοινωνίας με το σχολείο, ελάχιστοι έχουν αποστείλει στο e-mail του σχολείου το username του λογαριασμού του παιδιού τους στο sch.gr.

Όσοι κηδεμόνες αντιμετωπίζετε πρόβλημα ηλεκτρονικής επικοινωνίας και δεν έχετε αποστείλει e-mail επικοινωνίας ή αντιμετωπίζετε πρόβλημα στη δημιουργία λογαριασμού στο sch.gr παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας, τηλεφωνικά στο 2693061280 (τηλέφωνο σχολείου), πρωινές ώρες, για να μας ενημερώσετε.

Η αποκατάσταση της μεταξύ μας επικοινωνίας είναι κρίσιμη και πρωτεύουσας σημασίας. Παρακαλούμε να φροντίσετε για τη δημιουργία των δύο e-mail που περιγράφονται παραπάνω έτσι ώστε το παιδί σας να έχει τη δυνατότητα να συμμετέχει στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Ο Δ/ντής του Σχολείου

Διονύσιος Παπαγιαννόπουλος

Δημοσιεύθηκε στην Διάφορα, Μαθητικά Νέα - Μαθητικές Ανακοινώσεις, Νέα / Ανακοινώσεις, Νέα Γενικού ενδιαφέροντος. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.