Ενδιαφέροντες ιστότοποι για την Ιστορία της Στ΄ τάξης (Ε ενότητα) / Interesting websites for Greek History (Unit E)

O συνάδελφος Σουδίας Γιάννης από το 8ο Δημοτικό Σχολείο Νάουσας έχει ετοιμάσει μια εκπληκτική δουλειά πάνω σε κάθε κεφάλαιο της Ιστορίας της Στ Τάξης. Εμείς τον συγχαίρουμε και μοιραζόμαστε τις δημιουργίες του μαζί σας…

Προσοχή όμως, μας ενδιαφέρουν μόνο οι παρουσιάσεις και όχι το διαφημιστικό ή όποιο άλλο υλικό συναντήσουμε εκεί για την ανάρτηση του οποίου δεν ευθύνεται το σχολείο και θα πρέπει να αποφεύγουμε να ασχολούμαστε μαζί του.

Παράλληλα θα πρέπει να σας ενημερώσουμε ότι η παρούσα δημοσίευση θα εμπλουτίζεται με υλικό σύμφωνα με την πορεία των μαθημάτων. (Τόκας Δημήτριος)

Κεφάλαιο 1: Από τον Ελληνοτουρκικό Πόλεμο του 1897 στον Μακεδονικό Αγώνα

Κεφάλαιο 2: Το κίνημα στο Γουδί και η κυβέρνηση Βενιζέλου

Κεφάλαιο 3: Οι Βαλκανικοί Πόλεμοι

Κεφάλαιο 4: Η Μικρασιατική Εκστρατεία και η Καταστροφή

Δημοσιεύθηκε στην Ιστορία Στ΄ Τάξης, Στ΄Τάξη και χαρακτηρίσθηκε , , , , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.