Μαθήματα γκολφ στο Δ.Σ. Λογγάς από την Costa Navarino

Navarino Golf Academy Photo 2012

Τη δυνατότητα να συμμετέχουν στο πρόγραμμα «Μαθήματα γκολφ στα σχολεία» προσφέρει η Navarino Golf Academy στα Δημοτικά Σχολεία της περιφέρειας της Μεσσηνίας.  Το πρόγραμμα δωρεάν δίωρων μαθημάτων θεωρίας και πρακτικής εξάσκησης θα διεξαχθεί στις 18 Φεβρουαρίου στο Δ.Σ. Λογγάς. Οι δε επαγγελματίες γκολφέρ της Costa Navarino θα επισκεφτούν το συμμετέχον σχολείο, προκειμένου να εκπαιδεύσουν τους μαθητές από 6-10 ετών, παρέχοντας τη χρήση του ειδικού εξοπλισμού γκολφ για παιδιά (SNAG). Η πρωτοβουλία της Νavarino Golf Αcademy στοχεύει στο να εμπνεύσει παιδιά να γνωρίσουν ένα Ολυμπιακό άθλημα που δεν ήταν γνωστό μέχρι σήμερα στην Ελλάδα, δίνοντας παράλληλα την ευκαιρία να κάνουν τα πρώτα τους βήματα στο γκολφ. Το όλο πρόγραμμα ξεκίνησε πριν από 2 χρόνια σε σχολεία της Αθήνας, με τη συμμετοχή πάνω από 500 παιδιών.