Οι μαθητές της Β’ και Γ’ τάξης του σχολείου μας, επισκέφτηκαν τη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Λαμίας.
Με τη συμμετοχή τους σε δημιουργικές δράσεις, ειδικά σχεδιασμένες για μικρούς επισκέπτες, είχαν τη δυνατότητα να εξοικειωθούν με την βιβλιοθήκη, την ανάγνωση και το βιβλίο.
Στη συνέχεια επισκέφτηκαν το Λαογραφικό μουσείο της πόλης. Μέσα από τα εκθέματα του μουσείου είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν την τοπική μας ιστορία, τον τρόπο ζωής των προγόνων μας, τις καθημερινές συνήθειες άλλων εποχών.