Τελετή Αγιασμού για τη νέα σχολική χρονιά!

sxoleio nea xronia 640x470 2

Με επισημότητα έγινε τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου η καθιερωμένη τελετή Αγιασμού για τη νέα σχολική χρονιά, στο σχολικό συγκρότημα του Δημοτικού Σχολείου Λιβανατών.
Το πρώτο κουδούνι βρίσκει το Δημοτικό Σχολείο με νέα διευθύντρια, την κ. Ασημίνα Μαυροειδή με καταγωγή από τις Λιβανάτες, τους νεοδιόριστους εκπαιδευτικούς, καθώς και το μόνιμο προσωπικό του σχολείου.
Τον αγιασμό τέλεσε ο αιδεσιμότατος πατήρ Ανάργυρος και παρευρέθησαν εκπρόσωποι του Δήμου, της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, γονείς, κηδεμόνες και συγγενείς των μαθητών/τριών μας.
Στη συνέχεια η Διευθύντρια στην ομιλία της αναφέρθηκε στους βασικούς άξονες της λειτουργίας του σχολείου για την αρχόμενη σχολική χρονιά.
Καλωσόρισε τους μαθητές και όλους τους γονείς,το εκπαιδευτικό προσωπικό, όπως και τους επίσημους καλεσμένους και ευχήθηκε σε όλους υγεία, δημιουργία και πρόοδο.
ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΑΡΧΗ!!!!!