ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΗ self-test -ΚΥΑ-ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ self test

ΠΩΣ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ self-test ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΣΟΥΜΕ ΤΗΣΧΟΛΙΚΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ COVID-19
Σας υπενθυμίζουμε ότι το πρώτο τεστ πρέπει να γίνει την Κυριακή 9/5/2021 τουλάχιστον 24 ώρες πριν έρθουν τα παιδιά στο σχολείο τη Δευτέρα. Καλό είναι μέχρι την Παρασκευή να προμηθευτείτε τα self-test, γιατί μετά μπορεί το Σάββατο να υπάρχει πρόβλημα με τα εφημερεύοντα φαρμακεία.
Δίνουμε στο google:
self-testing.gov.gr

1)Κλικ πάνω στο:Δήλωση Αυτοδιαγνωστικών Τεστ COVID-19

2) Κλικ πάνω στο : Σχολική κάρτα για COVID-19
3) Κλικ πάνω στο : Σύνδεση
4) Κλικ πάνω στην πρώτη εικόνα αριστερά Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών συστημάτων Δημόσιας Διοίκησης ΓΓΠΣΣΔ
5)Βάζετε τους κωδικούς σας του Τaxis net και πατάτε σύνδεση
6) Πατάτε Αποστολή και σας βγάζει επισκόπηση των στοιχείων σας
7) Αφού είναι σωστά τα προσωπικά σας δεδομένα
8) Μετά πατήστε συνέχεια
9) Στην καρτέλα Προσωπικά στοιχεία αν είναι σωστά πατήστε συνέχεια
10) Στην καρτέλα Στοιχεία παιδιού συμπληρώνετε τα στοιχεία και πατάτε συνέχεια
11)Στη συνέχεια συμπληρώνετε τα στοιχεία στην επόμενη καρτέλα και πατάτε υποβολή.
Σας βγάζει την κάρτα του μαθητή με όλα τα στοιχεία που συμπληρώσατε την εκτυπώνεται και την υπογράφετε ωποσδήποτε.
Αν δεν έχετε εκτυπωτή αντιγράφετε χειρόγραφα όλα τα στοιχεία της κάρτας του μαθητή και την υπογράφετε για να έρθει με αυτή το παιδί στο σχολείο.
Παρακάτω επισυνάπτονται η ΚΥΑ και η εγκύκλιος του Υπουργείου για πληρέστερη ενημέρωσή σας.