Η Α’ φάση του Out of the Box Challenge 2024 ολοκληρώθηκε

Θερμά συγχαρητήρια στη μαθήτρια του σχολείου μας Καραγιάννη Χριστιάννα της Ε’ Τάξης που πέρασε στο δεύτερο γύρο του μαθητικού διαγωνισμού φαντασίας και γρίφων «Out of The Box Challenge». Συγχαρητήρια και στο Χριστόφορο Κούρο από τη Δ’ Τάξη που πέρασε στο δεύτερο γύρο ως αναπληρωματικός, καθώς και στους: Αγγελική Κοντοτόλη (ΣΤ΄), Θανάση Παυλακίδη (Δ’), Κωσταντίνο Μπίρμπα (ΣΤ΄), Αλέξανδρο Σταματέλλο (Δ’), Ιζαμπέλα Αγγελιδάκη (ΣΤ΄), Διακολουκά Μαριέττα (ΣΤ΄) και Σοφία-Μαρία Διάκουλα (Ε΄) που σημείωσαν εξαιρετικές επιδόσεις στο κομμάτι της επαγωγικής ικανότητας. Ένα μεγάλο μπράβο αξίζει και σε όλους και όλες τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας για τη συμμετοχή τους σε αυτή την ξεχωριστή διαγωνιστική δοκιμασία!

Ο δεύτερος γύρος του διαγωνισμού θα διεξαχθεί την Κυριακή 2 Ιουνίου 2024 στο Σεράφιο του δήμου Αθηναίων, όπου θα διαγωνισθούν οι 160 επιτυχόντες από όλη την Ελλάδα (150 του Δημοτικού και 10 του Γυμνασίου) που προκρίθηκαν στη Β’ φάση του διαγωνισμού!

οτβ

Κατηγορίες: Γενικά. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.