ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Αγαπητοί γονείς, μετά την ανακοίνωση της Παρασκευής ότι ο νομός μας βρίσκεται πλέον στην κατηγορία: “βαθύ κόκκινο”, όλα τα σχολεία του νομού αναστέλλουν τη δια ζώσης λειτουργία τους.

Επομένως, από αύριο αρχίζει η τηλεκπαίδευση η οποία θα γίνει όπως ακριβώς το διάστημα Νοεμβρίου – Δεκεμβρίου, δηλαδή από τις 14.00 ως τις 17.30 καθημερινά και με το ίδιο πρόγραμμα μαθημάτων για κάθε τάξη. Ελπίζουμε ότι το χρονικό διάστημα της εξ αποστάσεως εκπ/σης θα διαρκέσει δύο εβδομάδες.

Αν κάποιο παιδί θέλει να πάρει βιβλία από το σχολείο, μπορεί να έρθει αύριο το πρωί μετά τις 9.30 να τα παραλάβει. Ακόμα, οι γονείς που το προηγούμενο διάστημα πήραν tablets από το Σχολείο, μπορούν να έρθουν να τα πάρουν.

Τέλος, σας επισημαίνω ότι θα πρέπει οι μαθητές να συνδέονται στην ώρα τους στα μαθήματα για να μην υπάρχει καθυστέρηση. Άλλωστε η διδ/κη ώρα είναι πολύ σύντομη.