ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ

Ύστερα από αίτημα του Συλλόγου Γονέων του Σχολείου μας προς τη Δ/ΝΣΗ Π.Ε. ΦΩΚΙΔΑΣ στις 26/02/2021 με θέμα την προσωρινή αναστολή λειτουργίας του Σχολείου για προληπτικούς λόγους η Δ/ντρια της Δ/ΝΣΗΣ Π.Ε. ΦΩΚΙΔΑΣ απέστειλε το παρακάτω έγγραφο:

Επίσης, σας ενημερώνουμε ότι αναστέλλεται από τις 26/02/2021 ως τις 12/03/2021 η λειτουργία του Ολοήμερου τμήματος του Σχολείου. Επομένως, για αυτό το διάστημα όλοι οι μαθητές θα σχολάνε στις 13.15

Ακόμη την Παρασκευή 5/03/2021 η Κ.Ο.Μ.Υ. Άμφισσας θα είναι στο Λιδωρίκι από τις 10:οο π.μ. για να κάνει rapid τεστ για τον κορωνοϊό. Όποιος γονέας επιθυμεί, να υποβάλλει σε τεστ το παιδί του, μπορεί να το κάνει έχοντας οπωσδήποτε μαζί του το Α.Μ.Κ.Α. του παιδιού.

Τέλος, παρακαλούμε όλους τους γονείς να επαναλάβουν στα παιδιά τους τα μέτρα ατομικής υγείας και προστασίας που πρέπει να ακολουθούν σχολαστικά και να θυμόμαστε, ότι αν κάποιο παιδί είναι αδιάθετο, δεν έρχεται στο σχολείο μέχρι να γίνει καλά και δε χρειάζεται να παίρνει φαρμακευτική αγωγή.

ΚΑΛΟ  ΜΗΝΑ σε ΟΛΟΥΣ & ΟΛΕΣ!!!