Τέλος σχολικής χρονιάς

Η σχολική χρονιά 2019-20 τελειώνει. Οι βαθμοί και οι Τίτλοι προόδου θα δοθούν την Πέμπτη 25/06/2020 στους μαθητές των Β1 και Ε1 υποτμημάτων, ενώ στους υπόλοιπους την Παρασκευή 26/06/2020, σε σφραγισμένο φάκελο στο κάθε παιδί ξεχωριστά. Οι γονείς που επιθυμούν να ενημερωθούν για την πρόοδο των παιδιών τους, μπορούν να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με τους εκπαιδευτικούς του Σχολείου. Όσο για εκείνους που δεν έρχονται στο Σχολείο θα τους αποσταλούν ταχυδρομικά.

Την Παρασκευή οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά στο Σχολείο το πρωί και θα σχολάσουν στις 12.30 μ.μ. Δε θα γίνουν μαθήματα αλλά αλλού τύπου δραστηριότητες. Στις 11.30 π.μ. θα πραγματοποιηθεί μια μικρή τελετή αποφοίτησης για τους τελειόφοιτους μαθητές της ΣΤ’ τάξης με την επίδοση από το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων αναμνηστικών πλακετών.

Τέλος, οι γονείς των μαθητών της ΣΤ’, δε χρειάζεται να εγγράψουν τα παιδιά τους στο Γυμνάσιο. Αυτό γίνεται από εμάς.