Η Αγάπη Γεννήθηκε Χριστούγεννα

Εκπαιδευτικός : Χαραλαμπίδου  Φωτεινή
Χριστούγεννα, παιδί μου, είναι η αγάπη εν δράσει.Κάθε φορά που αγαπάμε,κάθε φορά που δίνουμε είναι Χριστούγεννα.
Dale Evans Ηθοποιός
Εμείς οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Λευκώνα φτιάξαμε με πολλή αγάπη σοκολατάκια και τρουφάκια, φορέσαμε το γιορτινό μας χαμόγελο και με ξέχειλη την αγάπη στις καρδιές μας είπαμε τα παραδοσιακά κάλαντα σε όλες τις τάξεις του σχολείου μας, προσφέραμε στα παιδιά τα γλυκίσματα μας και νιώσαμε λίγη από τη μαγεία των Χριστουγέννων!
Ευχαριστούμε θερμά τον πρόεδρο της κοινότητας Λευκώνα κ . Giannis Andronikidis
για τη θερμότατη υποδοχή που επιφύλαξε στα παιδιά μας και για τα κεράσματα του όταν πήγαμε να του πούμε τα κάλαντα! Ευχαριστούμε επίσης και τις κύριες του παιδικού σταθμού καθώς και τη διευθύντρια του νηπιαγωγείου Λευκώνα κ. Γιώτα Παππά .
Δώσαμε τέλος μια υπόσχεση:
Εγώ θα τιμήσω τα Χριστούγεννα στην καρδιά μου,
και θα προσπαθήσω να τα κρατήσω
εκεί όλο τον χρόνο!!!
Κάρολος Ντίκενς
Μυθιστοριογράφος
Δείτε και τα βίντεο από τη δράση μας.