Αρχική » 2012

Ημερολόγιο στιγμών

Οκτώβριος 2021
« Δεκ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΕΧΟΒΟΥ – ΤΕΤΑΡΤΗ 17 ΟΚΤΩΒΡΗ 2012 «…έχω τους φίλους μου παρέα και η ζωή είναι ωραία…»

Τα παιδιά του δημοτικού σχολείου στο Λέχοβο, βρήκαν έναν πολύ ευχάριστο τρόπο να μιλήσουν για τη φιλία και την αποδοχή.

Ακολουθώντας τους ήρωες μιας φανταστικής ιστορίας, μεταμορφώθηκαν σε Ρόδια, σε Μήλα, σε Λεμονίτσες, σε Καυτερές Πιπεριές, ανακάλυψαν την αξία της «ομάδας», την αξία της φιλίας και ακύρωσαν μέσα στο γέλιο, τα πειράγματα, το τραγούδι και το χορό τις συγκρούσεις και τα μαλώματα!

Η μουσικοχορευτική παιδική ιστορία της Δόξας Κωτσαλίδου «Τα Κουρδιστά Φρούτα», μεταφέρθηκε σε αυτοσχέδια σκηνή στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου στο Λέχοβο και αποδόθηκε θεατρικά με παντομίμα από τα παιδιά των δ’, ε’ και στ’ τάξεων του σχολείου.

Το θεατρικό μουσικό παιχνίδι των παιδιών, παρακολούθησαν οι γονείς και τα μικρότερα παιδιά της σχολικής μονάδας.

Τη θεατρική μας εκδήλωση, τίμησε με την παρουσία της, η Σχολική Σύμβουλος της περιφέρειας Αμυνταίου Στέλλα Κασίδου και χειροκρότησε τις προσπάθειες των παιδιών μας.

Εμψυχώτρια του θεατρικού εργαστηρίου ήταν η Δόξα Κωτσαλίδου, Συγγραφέας & υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Π.Ε. Φλώρινας

Χορηγός Επικοινωνίας: Το Ράδιο Λέχοβο 97,1.
Μπράβο στα παιδιά του Λεχόβου!!!

του Δημοτικού Σχολείου Λεχόβου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ  – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ  16  ΜΑΪΟΥ  2012 ΚΑΙ ΩΡΑ 11¨30 π. μ. ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ    Λ Ε Χ Ο Β Ο Υ  ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΗΜΕΡΙΔΑ ΜΕ ΘΕΜΑ: «ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΕ ΜΑΘΗΣΙΑΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ  » ΜΕ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟ ΟΜΙΛΗΤΗ ΤΟΝ  ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ κ. ΝΩΤΑ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ.

Η ΗΜΕΡΙΔΑ  ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΗΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΒΡΕΘΟΥΝ  ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΣΟΥΝ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ.

ΤΗΝ ΗΜΕΡΙΔΑ ΘΑ ΤΙΜΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΟΙ ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ:

ΜΟΥΣΙΟΥ  ΟΛΓΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ 1ΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΚΑΣΙΔΟΥ  ΣΤΕΛΛΑ  ΣΧΟΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ 2ΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΚΑΣΚΑΜΑΝΙΔΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ 3ΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟ  ΘΑ  ΑΠΕΥΘΥΝΕΙ Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ κ. ΨΑΛΛΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓIΟΣ

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟ  ΘΑ  ΑΠΕΥΘΥΝΕI Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΛΕΧΟΒΟΥ κ. ΤΟΜΟΥ ΠΕΤΡΟΣ

MΕ ΤΙΜΗ

Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΟΛΙΔΗΣ Β. ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΧΟΡΗΓΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

ΡΑΔΙΟ ΛΕΧΟΒΟ 97,1 FM stereo

Κυκλοφορώ στο δρόμο με ασφάλεια ημερίδα από το δημοτικό σχολείο Λεχόβου
Κυριακή, 11 Μάρτιος 2012 16:08
PDF Εκτύπωση E-mail

ΗΜΕΡΙΔΑ

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2012 ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΜΕΣΤΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΛΕΧΟΒΟΥ ΗΜΕΡΙΔΑ ΜΕ ΘΕΜΑ..»ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ»ΜΕ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟ ΟΜΙΛΗΤΗ ΤΟΝ Dr.TOY ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΗΣ ΡΩΜΗΣ ΓΙΑΤΡΟ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΗ.

ΤΗΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2012 ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ
ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΜΕΣΤΗ ΑΙΘΟΥΣΑ  ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ
ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΛΕΧΟΒΟΥ  ΗΜΕΡΙΔΑ
ΜΕ ΘΕΜΑ..
«ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ«ΜΕ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟ ΟΜΙΛΗΤΗ ΤΟΝ Dr.TOY
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΤΗΣ ΡΩΜΗΣ  ΓΙΑΤΡΟ
ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΗ.

ΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΙΜΗΣΑΝ  ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ κ.
ΚΕΣΙΔΟΥ ΣΤΕΛΛΑ ,Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ κ. ΚΟΛΚΑΣ, ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ,Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ
ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΛΗΘΟΣ ΚΟΣΜΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ Η ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΤΟ
ΚΟΙΝΟ.Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΥΤΗ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΡΧΗ
ΣΕΙΡΑΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΩΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.

ΧΟΡΗΓΟΣ
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ  ΤΟ ΡΑΔΙΟ
ΛΕΧΟΒΟ 97,1

ΘΕΡΜΑ