Αρχική » Γενικά » Βράβευση Αγάπης Ρισμάνη

« Μαΐ   Αυγ »

Βράβευση Αγάπης Ρισμάνη

rismani.jpg

Στο τέλος κάθε σχολικής χρονιάς παραδίδεται από τη σύζυγο του αείμνηστου συγχωριανού μας κ. Παντελή Οικονόμου

st-oikonomou-teachers.jpg

στον καλύτερο μαθητή της ΣΤ΄ τάξης χρηματικό έπαθλο 500 Ευρώ.

Η επιλογή φέτος ήταν αρκετά δύσκολη γιατί υπήρξαν τρεις μαθήτριες με άριστα (καθαρά δεκάρια). Έγινε κλήρωση και τυχερή ήταν η Αγάπη Ρισμάνη.

Συγχαρητήρια στην Αγάπη, αλλά και στις μαθήτριες Μαρία Τσούτσα και Σταυρούλα Τζώτζη.

Ευχαριστούμε εγκάρδια την κυρία Βασιλική Οικονόμου που έμπρακτα βοηθά με τη συνεισφορά της το έργο για σχέσεις ευγενούς άμιλλας μεταξύ των μαθητών του σχολείου μας.

Για καλύτερη ενημέρωση ο κύριος Παντελής Οικονόμου ήταν γέννημα-θρέμμα του Λεχόβου και δίδαξε για αρκετά χρόνια ως δάσκαλος στο Λέχοβο.  Συνέγραψε αρκετά βιβλία που ένα απ’ αυτά είχε θέμα το Λέχοβο.

Ως απόδειξη της μεγάλης του αγάπης για το χωριό και ιδιαίτερα για το σχολείο μας αποτέλεσε η επιταγή στη σύζυγό του Βασιλική της επίδοσης στο τέλος κάθε σχολικής χρονιάς χρηματικού επάθλου στον καλύτερο μαθητή – στην καλύτερη μαθήτρια.

Και του χρόνου!!!