Τελικός Αγώνας χάντμπολ

Την Παρασκευή 8 Μαΐου έγινε στο ΔΑΚ Φλώρινας ο τελικός αγώνας χειροσφαίρισης (χαντμπολ) του Σχολείου μας με το 1ο Δημ. Σχολείο Φλώρινας. Οι μαθητές μας αγωνίστηκαν μέχρι το τέλος με πάθος επιδεικνύοντας εξαιρετικός ήθος και αθλητικό πνεύμα. Δεν υπέπεσαν σε παραβάσεις των κανονισμών όσον αφορά το βίαιο και ανήθικο παιχνίδι, κάτι που πρέπει να διακρίνει τον σχολικό αθλητισμό. Γι’ αυτό το λόγο κέρδισαν τις επευφημίες της κερκίδας και κατ’ ιδίαν δέχτηκαν συγχαρητήρια από πολλούς. Αξίζει να αναφερθεί η τιτάνια προσπάθεια του Τζώρτζη Θεοφάνη να διεισδύει μέσα από το τοίχος των αντιπάλων των κατά πολύ ψηλότερων αντιπάλων του. Ο συγκεκριμένος παίκτης κέρδισε πολλά πέναλτυ και φάουλ σε κρίσιμες στιγμές του αγώνα και υπήρξε ο κορυφαίος σκόρερ της ομάδας του Λεχόβου. Φυσικά δεν υπήρξε κάποιος που να υστέρησε. το “τιτάνια προσπάθεια” εκφράζει το σύνολο της ομάδας.Αξίζει να σημειωθεί ότι όλοι οι παίκτες του Λεχόβου πηγαίνουν στην Ε΄τάξη, ενώ οι αντίπαλοί τους στην ΣΤ΄.  Για την ιστορία: το τελικό σκορ 20-18 για την ομάδα της Φλώρινας.   Ο Σύλλογος Διδασκόντων εύχεται στους μαθητές πάντα τέτοιες συμμετοχές και σπουδαίες εμφανίσεις.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.