Σχολική γιορτή για την 25η Μαρτίου 2019

Φέτος τα δυο τμήματα τη Δ΄ τάξης του σχολείου μας ανέλαβαν και παρουσίασαν, με φαντασία και ταλέντο, τη γιορτή για την 25η Μαρτίου.

Το Δ1 ανέβασε το θεατρικό έργο “Ο Καραγκιόζης στην Επανάσταση”, όπου όλοι οι μικροί ηθοποιοί έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και ζωντάνεψαν τους αγαπημένους ήρωες του θεάτρου σκιών…αυτή τη φορά μπροστά από το πανί! Ο Καραγκιόζης και οι φίλοι του συναντούν τους Φιλικούς και μαζί σημαίνουν την έναρξη της Επανάστασης στο Μοριά!

Το Δ2 μας παρουσίασε ένα σύνθετο θέαμα με ποιήματα, τραγούδια, χορούς , όλα εμπνευσμένα από τη γενναιότητα και το θάρρος των ηρώων του ’21. Η γιορτή κλείνει με την εντυπωσιακή δραματοποίηση της μάχης στο Μανιάκι όπου τα παιδιά με ενθουσιασμό απέδωσαν  στην αυλή του σχολείου τα γεγονότα….

Μπράβο σε όλους!!!