ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤ’ ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

Στο πλαίσιο των δράσεων που πραγματοποιεί το σχολείο μας για την ομαλή μετάβαση των μαθητών μας στην επόμενη εκπαιδευτική βαθμίδα, τα παιδιά της Στ’ Δημοτικού, με τη συνοδεία των δασκάλων τους κας Λεμονή Έλλη-Άννας και κου Αποστολίδη Κωνσταντίνου, πραγματοποίησαν τη Δευτέρα 20 Μαΐου  2019 επίσκεψη γνωριμίας στο 2ο Γυμνάσιο Λέρου στο οποίο  θα φοιτούν από τον Σεπτέμβριο.

Εκεί τους υποδέχθηκε η Διευθύντρια του σχολείου κα Ευαγγελία Κιαννιέ, η οποία τους καλωσόρισε και τους μίλησε για το νέο τους σχολείο. Μελλοντικοί καθηγητές τους και μαθητές της Α’ γυμνασίου τούς υποδέχτηκαν θερμά! Τα εκτάκια μας είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στον κτίριο και στους εξωτερικούς χώρους του γυμνασίου που θα τους φιλοξενεί τα επόμενα τρία χρόνια.

Τα παιδιά επιστρέφοντας στο σχολείο φάνηκαν χαρούμενα, ικανοποιημένα και αισιόδοξα για τη μελλοντική αλλαγή στη μαθητική τους ζωή.

Ευχαριστούμε τη Διευθύντρια, τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές της Α’ γυμνασίου του 2ου Γυμνασίου Λέρου για τη θερμή υποδοχή!