ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε μέσα σε κλίμα εορταστικό η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας.

Η αίθουσα του Κινηματοθεάτρου γέμισε μελωδίες και χρώματα!!! Οι μαθητές της Α’ τάξης συγκίνησαν όλους μας με τη θεατρική παράσταση «Πού πήγαν τα Χριστούγεννα;»,  δείχνοντάς μας ότι τα Χριστούγεννα βρίσκονται στις καρδιές των ανθρώπων.

Η παράσταση επενδύθηκε μουσικά από χορωδία μαθητών των Δ’, Ε’ και Στ’ τάξεων.

Η γιορτή διανθίστηκε με αγγλικά χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε’ τάξης.

Η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του σχολείου μας ήταν αποτέλεσμα ομαδικής εργασίας εκπαιδευτικών του σχολείου, οι οποίοι  δούλεψαν ακούραστα, με μεράκι και διάθεση εορταστική, την οποία θέλοντας να μεταδώσουν σε όλους μας, κατάφεραν ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα.

Ευχαριστούμε θερμά τους υπεύθυνους και συντονιστές της γιορτής κ. Γιώργο Κόλλια και κ. Τάνια Φίστα, εκπαιδευτικούς της Α’ τάξης.

Επίσης, ευχαριστούμε:

Τον κ. Κώστα Αποστολίδη, δάσκαλο της Στ’ για τη μουσική επιμέλεια της παράστασης και τη διδασκαλία της χορωδίας.

Τη θεατρολόγο κ. Μαρία Μαντζιάρη και την εικαστικό κ. Αναστασία Φαφούτα για τη σκηνογραφική, ενδυματολογική και εικαστική επιμέλεια.

Την καθηγήτρια αγγλικών κ. Φωτεινή Γκαβαλέκα για τη διδασκαλία των αγγλικών χριστουγεννιάτικων τραγουδιών.

Και όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που έλαβαν μέρος στη γιορτή.

Συγχαρητήρια σε όλους !!!

Καλά Χριστούγεννα!