ΕΝΑΡΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι από την Τετάρτη 13 Οκτωβρίου 2021 το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

Οι ώρες αποχώρησης θα είναι στις 15:00 και στις 16:00 ανάλογα με την αίτηση που έχει γίνει από τον γονέα.

Σας παρακαλούμε  να προσέρχεστε εγκαίρως στο σχολείο και να παραλαμβάνετε τα παιδιά σας την ώρα που έχετε δηλώσει για  αποχώρηση.

Το φαγητό μπορούν να το έχουν τα παιδιά σε τάπερ από το πρωί και να το τοποθετούν στο ψυγείο ή να τους το φέρνετε στο χρονικό διάστημα 13:15-13:20. Η ώρα σίτισης  τηρείται αυστηρά για την ομαλή λειτουργία του Ολοήμερου. Στο τάπερ ή στη σακούλα μεταφοράς του φαγητού θα πρέπει να αναγράφεται το όνομα του παιδιού. Σε περίπτωση που το φαγητό χρειάζεται ζέσταμα, πρέπει να το τοποθετείτε σε σκεύος κατάλληλο για φούρνο μικροκυμάτων. Κάθε παιδί πρέπει να έχει μαζί του νερό (σε μπουκαλάκι ή παγουρίνο), χαρτομάντιλα και μια μικρή πετσέτα ή ένα υφασμάτινο σουπλά.