ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-22

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 στις 9:00π.μ. στο προαύλιο του σχολείου για τους μαθητές της Πρώτης Τάξης και για τους υπόλοιπους μαθητές στην αίθουσά τους.

Λόγω της πανδημίας παρακαλούμε για την προσοχή σας όσον αφορά τα παρακάτω:

• Η προσέλευση στο σχολείο για τους μαθητές θα γίνει από 8.50-9.00 υποχρεωτικά με μάσκα .
  • Όλοι οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο κτίριο του σχολείου  από την είσοδο δίπλα στο νηπιαγωγείο, επιδεικνύοντας τη βεβαίωση αρνητικού self test, και θα κατευθυνθούν προς το τμήμα τους από όπου θα παρακολουθήσουν και την τελετή του Αγιασμού.
  • Οι γονείς δεν θα εισέρχονται στον χώρο του σχολείου. Επιτρέπεται μόνο ένας συνοδός για κάθε παιδί της Α’ τάξης.
  • Στις 9.30 θα αποχωρήσουν οι μαθητές όλων των τάξεων. Σας παρακαλούμε να παραλάβετε τα παιδιά εγκαίρως.
  • Από την Τρίτη 14/9 όλοι οι μαθητές  θα σχολάνε στις 13.15.

Θερμές ευχές

για μια

καλή και δημιουργική χρονιά!!!