ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΑΠΟ ΤΟ Α/Τ ΛΕΡΟΥ

Με σκοπό την καλλιέργεια σωστής οδικής παιδείας στα παιδιά και για την αποφυγή των τροχαίων ατυχημάτων, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2019 ενημέρωση από αστυνομικούς του Α/Τ Λέρου. Η ενημέρωση πραγματοποιήθηκε τμηματικά για τους μαθητές . Το πρώτο μέρος απευθυνόταν στα παιδιά των Α’,Β’ και Γ’ τάξεων και το δεύτερο μέρος στα παιδιά των Δ’, Ε’ και Στ’ τάξεων. Και τα δύο μέρη περιλάμβαναν ενημέρωση για την οδική ασφάλεια και τους κανόνες οδικής συμπεριφοράς, καθώς και χρηστικές συμβουλές σε θέματα κυκλοφοριακής αγωγής.

Για αυτά τα μαθήματα κυκλοφοριακής αγωγής ευχαριστούμε θερμά την Υπαστυνόμο Α’ κ. Κουτσοδόντη Αθηνά, τον Υπαστυνόμο Α’ κ. Τσιτσέλη Γεώργιο και τον Υπαρχιφύλακα κ. Σοφιά Γεώργιο.