ΑΓΙΑΣΜΟΣ – ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2019-2020

Συγγραφέας: 6/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΤΩ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ | Κατηγορία Γενικά | , στις 15-10-2019

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2019-2020

Η νέα σχολική χρονιά στο σχολείο μας ξεκίνησε με τον καθιερωμένο Αγιασμό, σηματοδοτώντας έτσι την  έναρξη των μαθημάτων.

Το προαύλιο του σχολείου γέμισε και πάλι με παιδιά, χαρούμενες φωνές, ελπίδες και πολλά χαμόγελα.

Αναγνώσθηκαν μηνύματα του Υπουργού Παιδείας, του Μητροπολίτη Αιτωλίας και Ακαρνανίας και του διευθυντή του σχολείου και ευχές για μια νέα δημιουργική σχολική χρονιά.

Μετά τον Αγιασμό ο Πολιτιστικός Σύλλογος Κ. Ζευγαρακίου, για μια ακόμη χρονιά προσέφερε γραφική ύλη και τετράδια στους μαθητές τους σχολείου μας, αποδεικνύοντας εμπράκτως το ενδιαφέρον του για ζητήματα που αφορούν τη σχολική κοινότητα και  διάθεση για αλληλεγγύη και συνεργασία.