ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ 2019

Συγγραφέας: 6/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΤΩ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ | Κατηγορία Γενικά | , στις 21-03-2019

«ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ 2019»

Την Πέμπτη 28 Φεβρουαρίου 2019, οι μαθητές του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να ξεφαντώσουν, τραγουδώντας ,  χορεύοντας και καταναλώνοντας παραδοσιακά εδέσματα, στον αύλειο χώρο του σχολείου, τηρώντας το έθιμο του εορτασμού της Τσικνοπέμπτης.

Από νωρίς το πρωί ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων φρόντισε να γίνουν οι απαραίτητες προετοιμασίες για το παραδοσιακό «τσίκνισμα» και τη μουσική επένδυση των εορταστικών εκδηλώσεων.

Ιδιώτες και φορείς της τοπικής κοινότητας, προσέφεραν ο καθένας ό,τι μπορούσε για την άρτια οργάνωση της εκδήλωσης.

Τους ευχαριστούμε πολύ  κι ευχόμαστε Χρόνια Πολλά σε όλους, με υγεία και Καλή Σαρακοστή!!!