Κοπή Πρωτοχρονιάτικης πίτας

Συγγραφέας: 6/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΤΩ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ | Κατηγορία Γενικά | , στις 04-03-2019

Την Τρίτη 5 Φεβρουαρίου 2019, πραγματοποιήθηκε μέσα σε μια χαρούμενη εορταστική ατμόσφαιρα, στον αύλειο χώρο του σχολείου, η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας για τους μαθητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σχολείου μας, παρουσία του ιερέα της ενορίας μας και εκπροσώπων του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Τις πίτες σε κάθε τάξη ξεχωριστά, καθώς και τα συμβολικά δώρα στους «τυχερούς» μαθητές, προσέφερε για μια ακόμη σχολική χρονιά, ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων των μαθητών του σχολείου μας.

Εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες όλων, εκπαιδευτικών και μαθητών, κι ευχόμαστε σε όλους καλή χρονιά, Χρόνια Πολλά, με υγεία, ευημερία, δύναμη και ευτυχία!