Χρήστος Δημόπουλος

Την Δευτέρα 3 Απριλίου είχαμε την τιμή και τη χαρά να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας, στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού Βιβλίου,  τον γνωστό συγγραφέα και παρουσιαστή Χρήστο Δημόπουλο. Μαζί του η κ. Ματίνα Δαμπλιά, ιδιοκτήτρια του Βιβλιοπωλείου «Βιβλιοτρόπιο» στο Αγρίνιο και ο κ. Μανώλης Δαμπλιάς.

Ο κύριος Δημόπουλος συζήτησε με τους μαθητές για τα βιβλία του, τους διηγήθηκε ιστορίες από την εκπομπή που παρουσίαζε στην κρατική τηλεόραση «Το ουράνιο τόξο», απάντησε σε απορίες τους και τους διασκέδασε με  αστεία .

Ευχαριστούμε από βάθος καρδιάς τον κ. Δημόπουλο που μας τίμησε με την παρουσία του καθώς και την κ. Ματίνα Δαμπλιά και τον κ. Μανώλη Δαμπλιά. Ευχόμαστε να πέρασαν μαζί μας το ίδιο όμορφα όπως περάσαμε και εμείς. Τους ευχόμαστε Καλό Πάσχα και να ξαναέχουμε την χαρά να τους ξαναδούμε στο σχολείο μας.

IMG_1499.αντjpg             IMG_1498. αντjpg

IMG_1490             IMG_1489