Το μυστήριο του πραγματικού Αϊ-Βασίλη ψάχνει τη λύση του…

Την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλωσεων του σχολείου μας μια διασχολική δράση φιλαναγνωσίας. Πέρα από τη δική μας Β΄τάξη, συμμετείχαν και οι αντίστοιχες των Δ.Σ. της Αλεπούς, του Γαστουρίου και των Μπενιτσών. Η συγγραφέας Ελένη Ρένεση μας παρουσίασε το νέο της βιβλίο με τίτλο “Το μυστήριο του πραγματικού Αϊ-Βασίλη“. Οι μαθητές με μεγάλο ενθουσιασμό και ιδιαίτερα θερμή ανταπόκριση πήραν μέρος στις δραστηριότητες φιλαναγνωσίας, όπως το κυνήγι κρυμμένου θησαυρού, η επίλυση γρίφων και σταυρολέξων. Άραγε υπάρχει Αϊ-Βασίλης; Η απάντηση στο μυστήριο θα δοθεί την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου στις 17.00 στον ίδιο χώρο στην θεατρική απόδοση του βιβλίου από τους ίδιους τους μαθητές. Ευχαριστούμε θερμά τη συγγραφέα για την όμορφη δράση!