Τουρνουά Χειροσφαίρισης

2017-05-05 12.03.13-1   Στην αυλή μας, στις 5 Μαΐου 2017, είχαμε την τύχη και τη χαρά να φιλοξενήσουμε το τουρνουά handball των Δημοτικών Σχολείων Μέσης Κέρκυρας «ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ» που διοργάνωσε η ΟΕΣΑΔ Κέρκυρας. 150 μαθητές και μαθήτριες από τα Δημοτικά Σχολεία Βιρού, Καναλίων, Καστελλάνων Μέσης, Μπενιτσών και Κυνοπιαστών συμμετείχαν με ενθουσιασμό στους αγώνες, εξάροντας τα σπουδαία ιδεώδη και τις αξίες του αθλητισμού και της ομαδικότητας.
   Στη γιορτή αυτή παρευρέθηκαν εκ μέρους της ΟΕΣΑΔ ο κ. Νίκος Πέρρος, εκ μέρους του Γραφείου Φυσικής Αγωγής η Σχολική Σύμβουλος κα. Βίλυ Τζίβα και ο γιατρός κος Τσεβάς, τους οποίους και ευχαριστούμε.
   Οι ομάδες του σχολείου μας (αγοριών και κοριτσιών) κατέκτησαν την Α΄ θέση με την καθοδήγηση της καθηγήτριας Φυσικής Αγωγής κας. Στάγκου Κατερίνας.
   Συγχαρητήρια σε όλους!!!