Αγιασμός νέου σχολικού έτους 2022-2023

Screenshot 2022 09 08 142912

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Η σχολική χρονιά 2022-2023 είναι έτοιμη να ξεκινήσει και προς τούτο έχει προγραμματιστεί Αγιασμός στο Σχολείο μας τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 9:00 π.μ.

Οι μαθητές θα προσέλθουν με τους γονείς & κηδεμόνες τους στις 8:45 π.μ. και θα αποχωρήσουν επίσης συνοδευόμενοι από τους γονείς & κηδεμόνες τους στις 9:30 π.μ.

Οι γονείς θα παραμείνουν εκτός του αύλειου χώρου του Σχολείου κατά τη διάρκεια του Αγιασμού. Μετά το τέλος του Αγιασμού, οι γονείς των μαθητών της Α’ Δημοτικού θα έχουν μια πρώτη ενημέρωση από τη δασκάλα της τάξης και τον διευθυντή του Σχολείου.

Τα βιβλία θα δοθούν την επόμενη ημέρα στους μαθητές από τους εκπαιδευτικούς των τάξεων.

Σχετικά με τα δρομολόγια των Σχολικών Λεωφορείων έχουμε ενημερωθεί ότι μέχρι σήμερα δεν έχει υπάρξει ανάθεση από την Περιφέρεια.

Για νεότερες εξελίξεις στο θέμα των δρομολογίων και για τη λειτουργία του Ολοημέρου, θα ενημερωθείτε με νέα ανακοίνωση.

Ο διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου.