ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ

ΚΩΣΤΑΚΙΟΙ .Τηλ.-fax .2681026803 ,T.K. 47100

ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ-ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ

Μαρ 201526

Την πέμπτη 26/3/2015 οι μαθητές της ΣΤ τάξης του σχολείου μας συνοδευόμενοι απο τον Δ/ντή του σχολείου Έξαρχο Κων/νο ,την εκπαιδευτικό της ΣΤ τάξης Κολλάρα Αντιγόνη και την εκπαιδευτικό Μουσικής Λάμπρη Μαίρη επισκέφτηκαν το Μουσικό Σχολείο Άρτας και σε συνεργασία με τους  μαθητές και εκπαιδευτικούς του Μουσικού Σχολείου Άρτας υλοποίησαν το εκπαιδευτικό πρόγραμμα: “Η Μουσική ενάντια στη σχολική βία και τον Εκφοβισμό”. Στο πρόγραμμα αυτό συμμετέχουν 12 Δημοτικά Σχολεία του Ν. Άρτας καθώς και το Μουσικό Σχολείο. Το Δημοτικό Σχολείο Κωστακιών συμμετέχει με τα τραγούδια “Διαφορετικοί” και “Χέρια σαν κι αυτά”. Στις 16/05/2015 στο θέατρο Κάστρου θα πραγματοποιηθεί συναυλία και θα συμμετέχουν όλα τα σχολεία που υλοποιούν το παραπάνω πρόγραμμα.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΧΟΛΙΚΗ ΒΙΑ-ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ

Τα σχόλια είναι κλειστά.

ΠΑΣΧΑ