1. Δημιουργία ιστολογίου στο οποίο παρουσιάζονται οι δραστηριότητες του σχολείου.

2. Πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπάιδευσης , με τίτλο γεωργία διατροφή και ποιότητα ζωής.

3. Πρόγραμμα κυκλοφοριακής αγωγής με τίτλο, παιδί και κυκλοφοριακή αγωγή.

4. Συγγραφή παραμυθιού από τους μαθητές της τετάρτης και της πέμπτης.

5. Κατασκευή χριστουγεννιάτικου ημερολογίου

6. Επισκεψη στο κέντρο περιβαλλοντικής εκπαίδευσης, όπου οι μαθητές της πρώτης, της δευτέρας και της τρίτης τάξης παρακολούθησαν το πρόγραμμα- νερό,πηγή ζωής.

7. Επίσκεψη στο Κ.Π.Ε Καλαμάτας, όπου οι μαθητές της τετάρτης και της πέμπτης, παρακολούθησαν το πρόγραμμα ,η ελιά και το ελαιόλαδο.

8. Επίσκεψη ταχυδακτυλουργού στο σχολείο.

2003.jpg

2006.jpg

9. Τα παιδιά παρακολούθησαν την ταινία KUNG FU

10. Επίσκεψη τροχονόμων στο σχολείο, στα πλάισια του προγράμματος κυκλοφοριακής αγωγής