Εργασίες 30/3/2020 Ευθύς και πλάγιος λόγος

Μαρ 202030

Ευθύς και πλάγιος λόγος

Μόλις κάνετε κλικ πάνω στο “Ευθύς και πλάγιος λόγος” θα σας ανοίξει μία παρουσίαση powerpoint. Πατήστε το κουμπάκι που φαίνεται στην παρακάτω εικόνα και κάνετε κλικ για προχωράει η παρουσίαση βήμα-βήμα.

Αφού παρακολουθήσετε την παρουσίαση, κατεβάστε το παρακάτω έγγραφο, διαβάστε τη θεωρία και κάντε την άσκηση.

ΕΥΘΥΣ ΚΑΙ ΠΛΑΓΙΟΣ ΛΟΓΟΣ

Για περισσότερη εξάσκηση μπείτε στην παρακάτω διεύθυνση και κάντε μία online άσκηση.

Περιμένουμε να μας γράψετε πώς τα πήγατε!

Μας έχετε λείψει…..

Να περνάτε καλά!

Σαν σήμερα

18/4/1951: Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Βέλγιο, Ολλανδία και Λουξεμβούργο υπογράφουν στο Παρίσι την ιδρυτική πράξη της Ευρωπαϊκής Κοινότητας ʼνθρακα και Χάλυβα (ΕΚΑΧ), προπομπό της Ευρωπαϊκής Ένωσης.