Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Σε μια ιδιαίτερα  συγκινητική ατμόσφαιρα,  πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή της Α’ και Β’ τάξης στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας. Η γιορτή ξεκίνησε με κάλαντα στη γαλλική γλώσσα από τα παιδιά της ΣΤ’ τάξης. Στη συνέχεια,  τα παιδιά της Α’ και Β’ τάξης μαζί με τις δασκάλες τους (Άννα Κοτέογλου και Βάγια Δεληφυσέκη) χάρισαν μοναδικές στιγμές στο πολυπληθές κοινό και “έκλεισαν” το 2019 με τον καλύτερο τρόπο,  περνώντας το πανανθρώπινο μήνυμα των ημερών για Ειρήνη και Αγάπη.  Στο τέλος της γιορτής ο Άη Βασίλης μοίρασε δωράκια σε όλα τα παιδιά του σχολείου και ακολούθησε η κλήρωση των δώρων της λαχειοφόρου αγοράς του Συλλόγου  Γονέων  και Κηδεμόνων.  Η υπέροχη γιορτή τελείωσε με τον πατροπαράδοτο και πλούσιο μπουφέ του Συλλόγου.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.