ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ «ΕΝΑ ΚΟΧΥΛΙ ΣΤΟ ΒΥΘΟ» ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΓΟΥΛΑΝΔΡΗ ΦΥΣΙΚΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

ΛΟΥΚΙΑ ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ

Οι μαθητές του Δ.Σ. Κλειδίου συμμετέχουν στο μαθητικό διαγωνισμό ζωγραφικής “ΝΙΚΗ ΓΟΥΛΑΝΔΡΗ”με τίτλο «Ένα κοχύλι στο βυθό» ο οποίος διοργανώνεται από το φορέα «Μουσείο Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίας».

Οι εκπαιδευτικοί στις τάξεις τους δημιούργησαν το έναυσμα στους μικρούς καλλιτέχνες μέσα από τα κεφάλαια για την ελληνική πανίδα στα μαθήματα Μελέτης Περιβάλλοντος και Γεωγραφίας. Στη συνέχεια , οι μαθητές στο μάθημα των εικαστικών, υπό την υποστήριξη της εκπαιδευτικού κ. Τσιλβελή Ζωής δημιούργησαν το κοχύλι στο φυσικό του περιβάλλον. Μέσα από τον διαγωνισμό οι μαθητές ανακάλυψαν τη βιοποικιλότητα του βυθού και των κοχυλιών με βιωματικό και παιγνιώδη τρόπο.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΚΡΙΒΟΠΟΥΛΟΥ   ΔΑΦΝΗ ΠΑΡΑΣΧΟΠΟΥΛΟΥ

ΕΒΕΛΙΝΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΩΛΟΥ

ΕΥΘΥΜΙΑ ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΥ   ΘΑΝΑΣΗΣ ΜΗΤΣΙΝΙΚΟΛΗΣ

ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΚΟΥΝΟΠΟΥΛΟΥ   ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΗΤΣΙΝΙΚΟΛΗΣ

ΟΛΓΑ ΚΕΧΑΓΙΑ   ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΥΡΙΜΟΠΟΥΛΟΣ

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ-ΝΕΑ, ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.